Jdi na obsah Jdi na menu
 


ICE TUBE zivotopis

Rapper, herec a režisér O'Shea Jackson alias Ice Cube se narodil 15.6.1969. Od mala vyrůstal ve čtvrti South Central v Kalifornském Los Angeles. Na střední škole začal psát texty. Narazil na kamarády Eazy-Eho a Dr.Dreho.

Dali dohromady jednu z nejkontroverznějších skupin a to N.W.A, rozepsaně "Niggaz With Attitude". Nakonec ve skupině nechyběl ani člen World Class Wreckin' Cru DJ Yella nebo Arabian Prince. Jak už všichni víme, tohle seskupení dělalo ke konci 80. let opravdový randál. První desku v roce 87 pojmenovali "N.W.A. and The Poose. " Tento rok doplnil skupinu člen MC Ren.

Cube pokračoval v čele s N.W.A. a ke konci roku 1988 vydali jednu z největších klasik v historii rapu - "Straight Outta Compton", které se prodalo kolem 3 miliónů nosičů. Ice Cube vystupoval v nejžádanější písničce na albu nazvané "Straight Outta Compton. " K tomuto tracku byl natočen klip. Další skladba "Fuck The Police" napovídá, že se N.W.A. s policií moc rádo nemá.

19.6.1989 byli členi N.W.A. zatčeni za veřejné rappování songu "Fuck The Police" na jevišti. Aby toho nebylo málo, koncem tohoto roku obdržela jejich nahrávací společnost Ruthless Records dopis od FBI. V něm se psalo, že už by se podobné songy jako "Fuck The Police" neměly nahrávat. I přes obrovskou slávu N.W.A., Ice Cube skupinu opouští v roce 1990 a vydává se vlastní cestou. Důvodem byly osobní a finanční neshody.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

gangsta rap made me do it

(Low J, 25. 8. 2011 16:45)

trapáci :D lol :D

ice cube

(g-unit, 26. 8. 2010 16:45)

ot kedy je to ice tube ved je to ice cube vi ste debili

Ice Tube ?

(IceCold, 2. 6. 2009 17:30)

Ice Tube ? A já si myslel že je to Ice Cube :D No co , jsme jen lidi ^^